Šūšanas ražošana Latvijā

Watch

Augsta kvalitāte un saprātīgas cenas. Pateicoties mūsdienu aprīkojumu un augsti kvalificētu personālu, mūsu kompānija var tikt galā ar jebkura lieluma un sarežģītības pasūtījumiem pēc iespējas īsākā laikā. Vārdam seko darbs, darbam seko rezultāts!

Lattex D Par uzņemumu

Šūšanas aprīkojums

E-pasts Drukāt PDF

“Lattex D” ir dinamiski augošs apģērbu šūšanas uzņēmums, kas savu “ķepiņu” tur cieši uz progresa un modes tendenču pulsa.
Katra uzņēmuma panākumu pamatā ir dažādu faktoru kopums un, dažkārt, ir neiespējami izvēlēties būtiskāko no tiem. Veikaliem ir jāatrodas vietās, kur regulāri pulcējas daudz cilvēku, tūrisma aģentūrām – netālu no lieliem biroja centriem, darbā iekārtošanas birojiem ir svarīgi lietišķie kontakti un tēls. Varam uzskaitīt vismaz desmit nozīmīgus faktorus, kas nodrošina vieglās rūpniecības uzņēmuma veiksmīgu darbību, tomēr tirgus ekonomikas apstākļos, neapšaubāmi, būtiskākie no tiem ir kvalificēti darbinieki un mūsdienīgs aprīkojums, kas nodrošina augstu ražošanas jaudu. Šie faktori galvenokārt nosaka gan produkcijas kvalitāti, gan tās izmaksas. Vai uz to rēķina vajadzētu taupīt? Nekādā ziņā! Jaunu un aktīvu uzņēmumu, piemēram, šūšanas fabrikas “Lattex D”, vadība to apzinās un kvalificētus kadrus sagatavo sava uzņēmuma iekšienē, kā arī iepērk kvalitatīvu un daudzfunkcionālu šūšanas aprīkojumu.
Par ko jūs domājat, izdzirdot frāzi “šūšanas aprīkojums”? Šujmašīnu, pie kuras sēdēja jūsu māmiņa vai omīte? Iespējams, modernāku elektrisko šujmašīnu ar apmetināšanas funkciju, kuru reiz sev iegādājāties?
Apģērbu izgatavošanas rūpniecības aprīkojums ir tik daudzveidīgs, ka rada izbrīnu. Bez sadzīves un rūpnieciskajām šujmašīnām, kas veido lielāko pieprasījumu, nepieciešams ir arī aprīkojums piegriešanai, mitrai un karstai apstrādei, kā arī apdares materiālu prese, dublējošā prese, adīšanas un stepēšanas aprīkojums un daudzas citas iekārtas.

Šujmašīnas mēdz būt mehāniskas, elektromehāniskas un datorizētas. Pirmās izmanto mājas apstākļos, otrās – gan sadzīvē, gan ražošanā, bet pēdējās iesaka izmantot mūsdienu šūšanas fabriku vajadzībām. Mikroprocesors ne tikai izvēlēsies dūriena garumu un attiecīgai vīlei piemēroto “ķepiņas” spiediena spēku pret audumu, bet gadījumā, ja iekārta būs aprīkota ar ekrānu, sniegs uz tā ieteikumus operatoram. Jaunās un dārgās iekārtas vada, izmantojot sensoru šķidro kristālu displeju.

Rūpnieciskām šujmašīnām nav nepieciešamas universālas funkcijas, kuras ir būtiskas sadzīves šujmašīnām, tāpēc tās ir orientētas uz ātrumu, nodilumizturību un pamata operāciju izpildes kvalitāti. Mašīnas dzinēja apgriezieni var pārsniegt 5000 apgriezienus minūtē; sausā tipa adatas turētājam un šaudīklai, kam ražošanā dod priekšroku, nav nepieciešama eļļošana, tādējādi tas pasargā audumu no smērējumiem; uzlabotā balansēšana, izmantojot lielus apgriezienus un mainot vīles virzienu, samazina piepūli, kas jāiegulda šuvējam.
Rūpniecisko šujmašīnu klāsts ir ļoti plašs aprīkojuma elementu šaurās specializācijas dēļ. Tos var iedalīt trīs lielās grupās:

- apģērbu šujmašīnas;
- izšūšanas mašīnas;
- speciālās apstrādes mašīnas.

Speciālās apstrādes iekārtas mūs pašlaik interesē mazāk, jo atbilstoši šo iekārtu funkcijām tās iedala:
- kažokādu – paredzētas kažokādu un ādas izstrādājumu šūšanai;
- apavu;
- maisu šūšanas;
- paklāju apmetināšanas iekārtas, utt.

Apģērbu šūšanas mašīnas veido lielāko grupu, un tās iedala automātiskajās mašīnās (cilpu, pogu, kabatu, utt.) un, atkarībā no vīles veida, šaudīklas vai cilpdūriena mašīnās.
Cilpdūrienu veido ar viena diega cilpām, kurus virknē citu aiz cita. Šādas cilpas viegli irst un nav izturīgas. Cilpdūriena šūšanas aprīkojums iekļauj plakanās vīles, apvīlēšanas, taisnās vīles un apmetināšanas iekārtas. Apmetināšanas mašīna ir tehniska iekārta, kas kalpo auduma malu apgriešanai un apmetināšanai, ko veic, vienlaicīgi izmantojot pat līdz pieciem diega pavedieniem un vienu vai divas adatas.
Šaudīklas dūrienu izmanto šāda tipa mašīnām:
- taisnās vīles mašīnām ar vienu adatu;
- taisnās vīles mašīnām ar divām adatām;
- zigzaglīnijai;
- piedurknēm.
Funkcionāla daudzveidība, vai ne? Šūšanas fabrika, kuras rīcībā ir vien pa vienai iekārtai no visiem šiem veidiem, var veikt jebkuras sarežģītības pasūtījumu, tomēr pasūtījumu apjoms un biežums būs atkarīgs no citiem faktoriem. Jo darbs saskaņā ar viduslaiku naturālās saimniecības tradīcijām nav raksturīgs pat unikālajiem augstās modes modeļiem.