Šūšanas ražošana Latvijā

Watch

Augsta kvalitāte un saprātīgas cenas. Pateicoties mūsdienu aprīkojumu un augsti kvalificētu personālu, mūsu kompānija var tikt galā ar jebkura lieluma un sarežģītības pasūtījumiem pēc iespējas īsākā laikā. Vārdam seko darbs, darbam seko rezultāts!

Lattex D Raksti Audumu veidi, apdares materiāli

Audumu veidi, apdares materiāli

E-pasts Drukāt PDF

“Septiņreiz nomēri, vienu reizi nogriez” – pateicoties savam universālajam pielietojumam, šī ir viena no visizplatītākajām parunām. Ja darbības rezultāts ir neatgriezenisks, to nepieciešams apsvērt ne vienu vai divas reizes vien. Šo ieteikumu ir svarīgi atcerēties, izvēloties audumus, diegus un apdares materiālus topošajam izstrādājumam. Ja to atlasa rūpnieciski ražota apģērba partijas vajadzībām, piemērotāk būtu teikt “7” reizes!

Daudzi dizaineri, turot rokās audumu, no kura tiks darināts modelis, iztēlojas topošā modeļa tēlu. To, kā to drapēt, kāds tas būs uz tausti, tā svaru. Tas viss veidos izpratni par siluetu. Sagatavošanās šūšanai sākas tieši no auduma izvēles.

Informāciju par audumu veidiem jūs varat izlasīt vienā no rakstiem mūsu vietnē. Rezumējot iepriekš sacīto, jāatzīmē, ka dažādiem apģērbiem ir piemērots dažāds audums. Baudu taustei sniedz zīdainu, gludu, mīkstu, pūkainu un citu audumu šķirošana. Agrāk auduma izvēli diktēja gadalaiks – linu izmantoja vasarai, vilnu ziemai; zīdu – krāšņiem tērpiem, samtu – svinīgiem ziemas apģērbiem. Mūsdienu eklektika apvieno klasiskā stila paraugus. Tas nodrošina telpu radošām un novatoriskām izpausmēm ne vien audumu izvēlē, bet arī to ražošanā. Tāpēc ir radīts tik daudz audumu ar interesantu faktūru, kurus var valkāt ne tikai vienu sezonu, jo šāds audums nesaglabā krāsu un formu. Arī paši ražotāji šādus audumus iesaka izmantot īslaicīgas lietošanas izstrādājumiem, ņemot vērā ievērojot mūsdienu modes tendences.
Līdz ar mehāniskās izšūšanas ieviešanu tās popularitāte arvien palielinās. Kvalitatīvi diegi, kas paredzēti mašīnizšūšanai, atbilst ekoloģiskajiem standartiem. Izšķir tādas krāsu variācijas kā, piemēram, melanža, potpourri, daudzkrāsu, ombre.

Šūšanā izmanto kokvilnas diegus, kas ir neaizvietojami bērnu apģērbu izgatavošanā; zīda un viskozes diegus, ko izmanto mašīnizšūšanai; armētos diegus virsdrēbēm un viegliem audumiem (paradoksāli, bet fakts); poliestera šķiedras diegus vidēja biezuma, plāniem un trikotāžas audumiem; poliestera diegus, kuri paredzēti gan izšūšanai, gan šūšanai; poliestera teksturētos diegus, kuru īpašais elastīgums ir ideāli piemērots trikotāžas izstrādājumu šūšanai un vīļu apstrādei, kā arī citus diegus.

Apdares materiālu izvēli apgrūtina to daudzveidība. Tomēr pārmērīga aizraušanās ar apdares materiāliem rada nemākulības iespaidu, tāpēc izsmalcināta gaume vienmēr aprobežosies ar nelielu dekoratīvo elementu klāstu. Tomēr izdarīt šo izvēli dažkārt ir grūti! To ir tik daudz – pogas, kniedes, sprādzes, aizdares, kauliņi, bļodiņas, polsteri, kristāliņi, pērlītes, vizuļi, bārkstis, lentes, dekoratīvi ziedi, auklas, mežģīnes, aplikācijas, utt.

Jā, jāņem vērā ir tik daudzi faktori, tāpēc ieteicams ņemt vērā padomus. Šūto izstrādājumu tirgus aug un paplašinās tik strauji, ka neprofesionālim ir sarežģīti izsekot jaunākajām tendencēm.